Badania EMG Kraków - Neurolog Michał Błaż

lek. Michał Błaż

lek. Michał Błaż

Specjalizacje: Neurologia

Ukończył kierunek lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie odbywa specjalizację w dziedzinie neurologii w Oddziale Neurologicznym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego. Jako neurolog specjalizuje się szczególnie w dziedzinie chorób nerwowo-mięśniowych, takich jak polineuropatia, miopatia, miastenia, choroba neuronu ruchowego, zespoły cieśni nadgarstka i nerwu łokciowego. W diagnostyce tych schorzeń łączy badania przewodnictwa nerwowego, badania EMG i USG nerwów obwodowych i mięśni. Prowadzi również badania kliniczne z nowymi, eksperymentalnymi lekami. W codziennej pracy stosuje na równi uważne i całościowe podejście do pacjenta jak również wiedzę z najnowszych doniesień naukowych.

Kolejny obszar zainteresowań doktora Błaża to profilaktyka udaru mózgu. Jest autorem publikacji naukowych dotyczących tego zagadnienia. Dodatkowo prowadzi liczne wykłady na temat czynników ryzyka udaru oraz zasad zdrowego odżywiania. Jest także konsultantem programu profilaktyki udaru mózgu. Jego dodatkowe umiejętności to wykonywanie badań USG tętnic szyjnych i wewnątrzczaszkowych. Badanie te pozwalają na wykrycie i monitorowanie jednej z najczęstszych przyczyn udaru mózgu, jaką jest miażdżyca.

Doświadczenie kliniczne i diagnostyczne zdobywał na licznych kursach i stażach zagranicznych, m.in. w USA, Niemczech czy Austrii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.


Zaprojektowane przez Gabinety Krakowskie Tradycja 2022