EMG - Lek. Tomasz Tomaszewski - Gabinety Krakowskie Tradycja

Lek. Tomasz Tomaszewski

Lek. Tomasz Tomaszewski

Specjalizacje: Neurologia, Elektrofizjolog, Badania EMG

Doktor Tomasz Tomaszewski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizację z dziedziny neurologii odbył w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego pracował w Poradni Chorób Zwyrodnieniowych Mózgu. Jego szczególne zainteresowania to diagnostyka elektromiograficzna (EMG) a także leczenie dystonii oraz choroby Parkinsona. Jako specjalista zdobywał doświadczenie na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.

W 2012 r. ukończył kurs elektromiografii w Klinice Neurologii Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w badaniach przewodnictwa nerwowego oraz EMG. Wykonuje wszystkie rodzaje badań EMG, wliczające te wysokospecjalistyczne, rzadkie badania elektromiograficzne, jak np. SF EMG (EMG pojedynczego włókna) w diagnostyce miastenii gravis. Wykonuje badania zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, ciesząc się sympatią wśród małych pacjentów. Każde, nawet najbardziej nietypowe i trudne badanie traktuje jak wyzwanie i stara się mu sprostać z maksymalnym zaangażowaniem i troską o dobro pacjenta. Za jego doświadczeniem przemawiają setki wykonanych badań.

Doktor Tomaszewski ukończył nadto kurs potencjałów wywołanych w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2010 r. Od tamtej pory wykonuje badania wzrokowych, słuchowych oraz czuciowych potencjałów wywołanych.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie leczenia toksyną botulinową. Ukończył liczne kursy w zakresie leczenia toksyną botulinową rozmaitych schorzeń neurologicznych, w tym m. in. dystoniach ogniskowych (kręcz karku, kurcz powiek), ale także spastyczności poudarowej, nadmiernej potliwości dłoni i stóp, migrenie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej oraz Movement Disorder Society.


Zaprojektowane przez Gabinety Krakowskie Tradycja 2022